بهترین گیاهان برای کاهش فشار خون بالا


آفتاب نیوز :

فشار خون بالا یکی از بیماری های مزمنی است که عوارض مختلفی از جمله بیماری های قلبی عروقی، سکته مغزی و کلیوی را به همراه دارد. به نظر می رسد کاهش فشار خون به میزان 2 میلی گرم جیوه می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را تا 7 درصد و خطر سکته را تا 10 درصد کاهش دهد. محققان کالج کوئین مری، دانشگاه لندن، مطالعه‌ای را بر روی 64 فرد 18 تا 85 ساله که فشار خون بالا داشتند، انجام دادند. نیمی از این افراد داروهای فشار خون مصرف می کردند، اما نتیجه مورد انتظار درمان در مورد آنها دیده نشد. نیمی دیگر از بیماران هیچ دارویی دریافت نکردند.

این افراد به طور تصادفی به دو گروه تقسیم شدند. به گروه اول توصیه شد که هر روز یک لیوان آب چغندر بنوشند. این نوشیدنی به گروه دوم نیز توصیه می شد، اما برای آنها نیترات در آب چغندر وجود نداشت. آب چغندر به طور طبیعی سرشار از نیترات است و در بدن به اکسید نیتریک تبدیل می شود، مولکولی که اثر قابل توجهی در کاهش فشار خون دارد. البته شرکت کنندگان در این مطالعه نمی دانستند که آیا آب چغندر مصرفی خود حاوی نیترات است یا خیر. آنها این توصیه را به مدت 4 هفته ادامه دادند، اما درمان بعدی 8 هفته به طول انجامید، زیرا فشار خون شرکت کنندگان نیز به مدت دو هفته قبل و بعد از مطالعه کنترل می شد.

در طول چهار هفته، 8.4 میلی گرم جیوه کاهش یافت

در افرادی که در این مدت آب چغندر طبیعی حاوی نیترات مصرف کردند، فشار سیستولیک 8 میلی گرم جیوه و فشار دیاستولیک 4 میلی گرم جیوه کاهش یافت. البته پس از اتمام دوره تمرین، فشار خون به سطح قبلی بازگشت. در گروهی که آب چغندر بدون نیترات مصرف کردند، کاهش فشار خون مشاهده نشد.

سایر منابع نیترات

علاوه بر چغندر، نیترات ها در مواد غذایی دیگری مانند کاهو و سبزیجات برگ دار نیز یافت می شوند. البته مصرف این سبزی ها به صورت سالاد بسیار مهم است، زیرا وقتی با آب پخته می شوند، نیترات ها در آب حل می شوند.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما