کاشت مو راهنمای جامع و هرچه باید بدانید کلینیک صدف

برای دستیابی به بهترین نتیجه، گرافت‏ های تک فولیکولی (تک مویی)  نوار برداشته می شوند. گرافت ‏های 2 تایی در عقب خط رویش مو و گرافت‏ های 3 تایی در بالای سر کاشت می ‏شوند.

کاشت مو

در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی هریک از این روش ها پرداخته و مراحل کاشت مو در کلینیک زیبایی آنیل را بیان کنیم. بله اگر ناحیه پشت سر برای اهدای مو مناسب نباشد، ممکن است جراح فولیکول مو را از ناحیه بازو، پاها یا ناحیه تناسلی استخراج کند. هرچه موها در ناحیه بانک مو بیشتر و ضخیم‌تر باشند، نتیجه کاشت هم بهتر خواهد بود.

رضایت نهایی از انجام کاشت مو تقریبا بعد از شش ماه مشخص می شود. تعداد بسیار کمی از افراد از کاشت مو ناراضی هستند چون در نهایت کاشت مو نسبت به طاس بودن طرفدار بیشتری دارد.

بیمارانی که نیاز به پیوند خط مقدم دارند و یا افرادی که به دنبال پیوند ریش و سبیل هستند می‌توانند گزینه مناسبی برای انتخاب روش میکروفیت باشند.

کاشت مو به روش FIT

روش micro fit نسبت به سایر روش‌های کاشت مو، تراکم بیشتری را می‌دهد و همین امر باعث شده است تا این روش نسبت به سایر روش‌ها طرفداران بیشتری داشته باشد. در روش میکروفیت با استفاده از سوزن‌های خاصی، برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده انجام می‌شود. در این روش همچنین از یک دستگاه کوچک برای برداشتن فولیکول‌های مو، باز کردن سوراخ‌های کوچک و کاشت مو استفاده می‌شود و امکان برداشت و کاشت مو به‌صورت همزمان در این روش وجود دارد. عوامل مختلفی در تعیین تکنیک مناسب کاشت مو دخالت مستقیم دارند.

دکتر و جراح متخصص با این روش قدیمی موها را به صورت گروهی از ناحیه انتخاب شده جدا می‌کند و با متد‌های خاصی بر روی طاسی سر قرار می‌دهند. این روش یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های حال حاضر می‌باشد. چرا که جای زخمی باقی نمی‌گذارد و دوره نقاهت بسیار کوتاه‌تری نسبت به بقیه روش‌ها دارد همچنین از دیگر دلایل محبوبیت این کاشت می‌توان به طبیعی بودن آن اشاره کرد.

همچنین ممکن است پس از انجام این عمل کمی درد داشته باشید که در این صورت پزشک متخصص دارو های زیر را تجویز می نماید. «کلینیک پوست و موی ساعی» با اولویت این امر و بکارگیری دستگاه های روز و مجهز، در محیطی زیبا و آرام، در قلب شهر تهران در حال ارائه بهترین خدمات درمانی و زیبایی به هموطنان در سراسر ایران است. در عمل کاشت موی سر سن متقاضیان از اهیمت زیادی برخوردار است. بهتر است که این عمل برای افراد کمتر از 25 سال انجام نشود و این عمل در سن های بالاتر صورت پذیرد.

باقی ماندن دائمی جای زخم روی سر پیامد جدی این روش کاشت مو است. البته راه‌های مختلفی برای کمرنگ کردن جای بخیه‌ها وجود دارد که در مطلبی جداگانه به آن پرداخته ایم.

به همین خاطر در صورتی که تمایل به استفاده از امکانات بیشتر برای دست یافتن به نتایج بهتر دارید، لازم است هزینه های بیشتری را صرف نمایید. گاهاً تبلیغاتی مبنی بر هزینه های پایین و استفاده از بهترین روش جهت پیوند مو صورت می گیرد که خلاف واقع خواهد بود. در جراحی کاشت موی سر نیز مانند سایر جراحی ها، باید نکاتی را قبل از عمل رعایت کنید تا بهترین نتیجه را از کاشت مو بگیرید. روش دیگری که برای استخراج و پیوند گرافت‌ها استفاده می‌شود تکنیک SUT است.

کشیدن پوست یا آلوپسی سر چگونه است؟

اتخاذ تکنیک «برش جانبی» در اوایل شروع سال ۲۰۰۰، باعث شد تا جراحان کاشت مو دو تا چهار گرافت واحد فولیکولی مو را انتخاب کنند که باعث شد موی کاشته شده بهتر بر روی پوست سر قرار گیرد و منطقه‌ای که طاس است را بهتر در بر بگیرد.

با افزایش سن ریزش مو نیز بیشتر می‌شود و افراد نیاز به روش‌هایی پیدا می‌کنند که آن را برطرف کنند یکی از این روش‌ها کاشت مو به روش Micro fit است. یک پلاگین می‌تواند تا 15 فولیکول مو داشته باشد، میکروگرافت‌ها و مینی گرافت‌ها معمولاً بیش از 5 فولیکول ندارند. این امر باعث می‌شود تعداد بیشتری پیوند انجام شود و طبیعی‌تر به نظر برسد.

✔ مردانی که انتظارات واقع بینانه داشته و به این موضوع آگاهند که احتمال اینکه پس از عمل ریزش مو وجود داشته باشد، وجود خواهد داشت. افراد وسواسی که به‌صورت مرتب موها و ابروهای خود را با دست می‌کشند. افرادی که طاسی آن‌ها ناشی از آسیب بر اثر جسم‌های مختلف باشد.

  • رضایت زیباجویان عزیز از نتیجه عمل خود، برای ما از ابتدا مهم‌ترین موضوع بوده است.
  • گرافت ‏های 2 تایی در عقب خط رویش مو و گرافت‏ های 3 تایی در بالای سر کاشت می ‏شوند.
  • تعداد زیادی از کلینیک های کاشت مو وجود دارند و بسیاری از آنها خدمات با کیفیت ارائه و از پزشک با تجربه استفاده نمی کنند.
  • در طول ۱۰ روز اول، تقریباً تمامی موهای کاشته شده، به واسطه تغییر محلی که داشته‌اند آسیب‌پذیر می‌شوند و ریزش خواهند داشت.

نقاط مورد نظر و مناسب اهدا کننده فولیکول مو از نظر پزشکان، پشت سر حدفاصل دو گوش و بخشی زیر گردن خواهد بود. چرا که این ناحیه به دلیل شباهت و یکسان بودن به موهای وسط سر از لحاظ ضخامت و طول مناسب تر خواهند بود.

این تکنیک ها امروزه قدیمی شده اند و هر یک عوارض زیادی بعد از عمل داشتند از جمله نیاز به استراحت طولانی، خونریزی، جای زخم و بخیه، تورم و پانسمان طولانی، مراجعات مکرر و عدم امکان شستشوی موها تا چند روز و غیره…

برای مثال، نوع الگوی ریزش مو، سن، شرایط بانک مو و جنسیت عوامل اصلی در انتخاب بهترین روش کاشت مو هستند. مدت زمانی که نباید به موهای کاشته شده دست زد، به روش کاشت مو بستگی دارد.

همچنین انجام آزمایش های هپاتیت B و هپاتیت C نیز باید انجام بگیرید.

البته بهترین زمان برای انجام کاشت مو به طور کل به شرایط هر فرد بستگی دارد. در تشخیص و توصیه های درماتنی ریزش مو مراجعه به دکتر ریزش مو میتواند به شما کمک کند.

کاشت مو FIT:

تاریخچه جراحی کاشت مو با تکامل مداوم از نظر تکنیک ها و فن آوری ها مشخص می شود. برداشت واحد فولیکولی (FUE) در اوایل دهه ۲۰۰۰ یک رویداد انقلابی بود که هیجان زیادی ایجاد کرد و برخی انتظار داشتند که کاملاً جایگزین پیوند / انتقال واحد فولیکولی (FUT) شود.

پس از برش، فولیکول ها زیر میکروسکوپ رفته و آماده کاشت میشوند. متد نواری برخلاف روش های متد فولیکولی، شدت تهاجم بالاتری داشته و نیاز به ایجاد بخیه دارند.

جراح در این مرحله سوراخ ها یا روزنه هایی را با استفاده از چاقوی جراحی یا سوزن ایجاد خواهد کرد و هرکدام از گرفت ها به صورت خیلی دقیق و با ظرافت در سوراخ ها قرار خواهد داد. دیگر اعضای تیم نیز در کاشتن گرفت ها به جراح کمک خواهند کرد.

با درود، انجام مجدد کاشت مو در صورت داشتن بانک موی مناسب امکان پذیر می باشد. ✔ با انتخاب کلینیک مناسب می توانید نقش مهمی در انجام هرچه بهتر پیوند مو طبیعی خود ایفا کنید. نوجه داشته باشید که هر آگهی در اینترنت به منظور انجام هرچه بهتر کاشت نخواهد بود.

کاشت مو

مثلا در تکنیک‌های see this here به روش FIT و FUT در زمان جراحی ممکن است خونریزی زیادی داشته باشید. همچنین عفونت و ورم صورت و زیر چشم از دیگر عوارض این تکنیک است. اما عوارض کاشت مو به روش SUT کمتر از روش‌های دیگر است و دوره بهبودی کوتاه‌تری دارد. در نهایت ممکن است دو نفر توسط یک پزشک با روشی مشابه کاشت مو انجام دهند اما نتیجه یکسان نباشد.

اگر بیمار به داشتن موهای ضخیم تر تمایل داشته باشد و یا بعد از عمل دچار ریزش مو شود، با تایید پزشک احتمالا به یک جلسه دیگر نیز نیاز خواهد داشت. به انتقال فولیکول­‌های مو از ناحیه‌­ی پشت سر به جلوی سر، کاشت طبیعی مو می­‌گویند. روش‌­های کاشت مو شامل دو نوع جراحی و بدون جراحی است؛ امروز با پیشرفت فناوری و وجود دستگاه‌­های پیشرفته، روش‌­های بدون جراحی با عوارض کمتر و اثرگذاری بیشتر از محبوبیت بیشتری برخوردار است. در کاشت مو دکتر متخصص یک برش ظریف در ناحیه بانک مو ایجاد می‌کند؛ تا فولیکول‌های مورد نیاز را برداشته و سپس در محل طاسی سر در حفره‌هایی که قبلا ایجاد کرده است؛ قرار دهد.

دوره نقاهت و بهبودی کاشت مو چقدر است؟

رژیم‌هایی سنگین هستند که باعث کاهش وزن بیش از ۷ کیلو در ماه می‌شوند. پس بهتر است برای کاهش وزن علاوه بر استفاده از رژیم‌های غذایی استاندارد، ورزش و تحرک هم داشته باشید. سیر یکی از گیاهان پرمصرف است که به خواص زیادی که دارد معروف است. شما بعد از کاشت مو باید از مصرف مواد سرخ کردنی و مضر دوری کنید و مواد مفید مصرف کنید.

از دیگر دلایل ریزش مو می توان به عدم مراقبت و نگهداری درست از موها، استفاده از شامپوی نامناسب، خواب ناکافی، استرس زیاد، شیمی درمانی، و عفونت و بیماری های قارچی مربوط به سر اشاره کرد.

کاشت مو

✔ در مجموعه تهران بیوتی سنتر در تمام روش های کاشت مو برای افزایش ظرافت و زیبایی کاشت مو که حالت کاشت کاملا طبیعی باشد خط رویش با گرافت های تک تار مویی انجام میشود. این امر باعث طبیعی شدن هر چه بیشتر کاشت شده به طوری که انجام کاشت مو به راحتی قابل تشخیص نباشد. ✔ سعی کنید تا ۳ روز اول پس از کاشت مو طبیعی موهای کاشته شده را شانه نزنید تا شاهد ریزش موی بیشتری نباشید.

کاشت مو

در روش کاشت مو FIT، روند پیوند مو کمی طولانی‌تر است و گرافت‌های برداشته شده باید در زمان کمتر از 4 ساعت بر روی بخش‌های مورد نظر پیوند شوند، از این رو احتمال از بین رفتن فولیکول‌های مو به صفر می‌رسد. یکی از معایب این روش که در FUT وجود ندارد، بحث سرعت عمل پایین آن است که چند روز زمان لازم دارد تا تمامی گرافت‌ها برداشته و پیوند مو به طور کامل انجام شود. در این مطلب به طور کامل با عمل کاشت مو (Hair Transplant) آشنا شدیم و به تکنیک های نوین کاشت مو پرداختیم.

عمل کاشت مو بسته به تعداد موهای کاشته شده، ممکن است چهار تا هشت ساعت در یک روز و در مواردی دو روز زمان ببرد. اکثر مراجعان در طول جراحی به­ هوش بوده و فقط بی­‌حسی در قسمت پوست سر آن‌ها اعمال می­‌شود. برای طبیعی شدن کاشت مو، متخصص پوست می‌­تواند به دو صورت عمل کند؛ جراح در روش اول یک نوار از پوست سر را با موهای سالم برش می‌­دهد و در روش دوم عمل برداشت مو را روی هر تار مو به صورت جداگانه انجام می­‌دهد. زمان روش دوم طولانی‌تر است؛ در عوض از ایجاد زخم‌های نواری روی پوست سر جلوگیری می­‌کند.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت